پاسخ به نامه‌ها: لطفاً به‌روزرسانی زودتر!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رفقایی که تاکنون با ما در این سایت همراه بوده‌اند بعضاً گلایه کرده بودند که چرا مطالب هر روز به‌روز نمی‌شوند و چه بسا این سؤال برای دوستانی که به تازگی به جمع‌مان پیوسته‌اند نیز مطرح شود.

این‌که هر روز سایت را به‌روزرسانی نمی‌کنیم اساساً به دو دلیل است: یکی ماهیت مطالب منتشره و دیگری امکاناتمان. در مورد ماهیت مطالب باید دانست که قصد ما صرفاً خبرپراکنی نیست، چون در این زمینه کمبودی در دنیای مجازی نیست. از همین رو از جایی کُپی‌کاری نمی‌کنیم و سعی‌مان بر آن بوده که همۀ مطالب را از الف تا ی خودمان تهیه کنیم. هدف ما نه نشر اخبار، بلکه «تحلیل» و «دخالتگری» دقیق سیاسی است. کمیتۀ ما نهایت تلاشش را می‌کند که در هر موضوعی، تا حد ممکن دقیق‌ترین مواضع و تحلیل‌های سیاسی خودش را بپروراند و آن را در قالب ویدیو یا متن منتشر کند. چون به‌عنوان یک اصل اعتقاد داریم که تولید محتوای مرتبط و درست، نه تنها وظیفۀ سیاسی، بلکه احترام به وقتی است که مخاطبان -علیرغم مشکلات اینترنت در ایران- صرفِ دست یافتن به این محتوا می‌کنند. از همین جهت هم قویاً و به دور از تعارفات کلیشه‌ای از همۀ رفقا درخواست داریم که گوشزد کردن ضعف‌ها و نقص‌هایمان را به چشم یک وظیفۀ سیاسی ببینند.

از طرف دیگر با توجه به امکانات پایین، چه بسا ساعت‌ها و بلکه چندین روز متمادی برای نشر یک مطلب یا ویدیو وقت صرف شود. تصور کنید با حداقل‌ترین امکانات و بودجۀ ممکن از داخل کشور، سیستم‌های قدیمی، فیلترشکن‌های کُند و سرعت پایین اینترنت، چه‌قدر تهیۀ یک مطلب ساده برای رفقای ما زمان‌بر می‌شود. به این آگاهیم که در قیاس با اغلب نیروهای اپوزیسیون، از حداقلی‌ترین امکانات محرومیم. با این‌حال این شکاف عظیم در امکانات را باید نشانه‌ای از استقلال مالی از «منابع مالی مبهم» دانست.

بنابراین هرچند سایت به لحاظ کمّی پر بازده نیست، اما در عوض تمام تلاش ما معطوف به ارتقای کیفی مطالب است.

با سپاس

لينک کوتاه مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *