از فولاد تا دانشگاه و مدرسه و خیابان: پرچم زندانیان هفت‌تپه بالاست!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

▪️نشر دوبارۀ خبر شکنجۀ اسماعیل بخشی و وضعیت نگران‌کنندۀ جسمی او، آن هم درست زمانی که نمایندگان سازشکار شورای کارگری هفت‌تپه دست بر قضا به اسم پیگیری آزادی او (!) دیروز با مقامات جمهوری اسلامی و در حضور نمایندۀ شورای عالی امنیت ملی پشت درهای بسته جلسه گذاشته بودند، خشم بخش‌هایی از کارگران هفت‌تپه را برانگیخت. نه تنها اغلب کارگران از چند و چون این جلسات بی‌خبر بودند، بلکه برخی نمایندگان هم به شکل عجیبی از این سفر اظهار بی اطلاعی کردند!

▪️تمام این‌ها یک سو، بازگشت و ابقای مدیران بدنام سابق (از جمله عسکری و صیفوری) نیز بر غیظ کارگران افزوده‌است. جدال معترضان با آنانی که اعتصاب را به دو برج حقوق شکستند و پشت اسماعیل بخشی را خالی کردند، بالا گرفته. بخش‌های معترض‌تری که تا آخرین لحظۀ روز یازدهم آذر سنگر اعتصاب را در مقابل فرمانداری ترک نکرده بودند، ذهن‌شان در یکی دو روز گذشته با این سؤال مهم مشغول شده: اکنون که توازن قوا برای از سرگیری اعتصاب سراسری در داخل شرکت به ضررشان تغییر کرده، چگونه می‌توان به یاری اسماعیل بخشی شتافت؟

▪️در مطلب پیشین گفتیم که توازن قوا بیرون از چهارچوب کارخانه (یعنی در شوش و اهواز، در دانشگاه‌های سراسر کشور، میان معلمان و …) هنوز به نفع کارگران هفت‌تپه و مطالبات آنانست، چرا که جنبش به راستی وامدار مبارزۀ هفت تپه است. اگرچه در این شرایط حساس که مجمع نمایندگان به تسخیر اعتصاب‌شکنان درآمده است و سد سانسور بر گروه‌ها و کانال‌های درونی مستولی شده، شاید سازماندهی و ازسرگیری مجدد یک اعتصاب سراسری در شرکت بسیار سخت باشد اما هنوز امکان برگزاری تجمعاتِ ولو چند ده نفرۀ کارگران هفت‌تپه در محیط‌های شهری (چه در شهر شوش و چه در میان کارگران فولاد اهواز) وجود دارد و می‌تواند در حلقۀ مردم حامی هفت‌تپه مصونیت و تا صدها نفر گسترش پیدا کند.

▪️آغاز هفته آتی، اتمام فرصت جمهوری اسلامی برای تحقق وعدۀ دروغینِ آزادی اسماعیل بخشی به کارگران است و مجالی دیگر برای تداوم تجمعات اعتراضی کارگری با خواست آزادی او، علی نجاتی و سپیده قلیان.

▪️اعتصاب‌شکنانِ هفت‌تپه نمی‌توانند مانع تبعات و پس‌لرزه‌های این اعتصاب در فراسوی هفت‌تپه باشند؛ اینک نوبت جنبش کارگری است که سهمش را ادا کند و پرچم هفت‌تپه را بالا نگه دارد. به همین خاطر ما نیز به سهم خود با تداوم کارزار حمایت از زندانیان هفت‌تپه در خیابان، سعی خواهیم داشت این صدا را تقویت کنیم.

** تصاویر حمایتی مربوط به کارزار #خیابان_تریبون_زندانی است.

 

 

لينک کوتاه مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *